خشک کردن میوه و سبزیجات از زمانهای قدیم مرسوم بوده و باعث کاهش حجم و وزن میوه و سبزی میشود.خشک کردن میوه و سبزی جات باعث افزایش طول عمر انها هم میشود.در بسیاری از موارد از سبزی و میوه خشک شده به جای دمنوش و نوشیدنی استفاده میشود.

خشک کردن میوه و سبزیجات از هر لحاظ از فریز کردن انها بهتر است.مصرف میوه و سبزیجات خشک شده در مسافرتها بسیار راحتتر و بهداشتی تر بوده و زمان ماندگاری ان هم بیشتر است.

خشک کردن به روش سنتی یا صنعتی؟

اگر انواع مواد غذایی به صورت علمی و با حرارت و زمان مناسب خشک شود ، خواص مواد غذایی به طور کامل حفظ میشود. در روش سنتی به دو روش تابشی(نور خورشید)یا به صورت طبیعی و با استفاده از فضایی که گردش هوا در ان جریان دارد،میوه و سبزیجات خشک میشوند .اما بهترین روش علمی که با بهترین کیفیت میوه و سبزیجات را خشک میکند استفاه از دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات است.

خشک کردن به روش سنتی یا صنعتی

مزایای استفاده از خشک کن میوه و سبزیجات صنعتی

خرید دستگاه خشک کن صنعتی

۱-افزایش سرعت در دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

در روش سنتی زمان خشک شدن میوه و سبزیجات بسیار بیشتر از روش استفاده ازدستگاه خشک کن سبزی و میوه جات  صنعتی است.در نتیجه کیفیت محصول نهایی کاهش پیدا کرده و  بسیاری از خواص محصول خشک شده از بین میرود.

افزایش سرعت در دستگاه خشک کن صنعتی

به دلیل خشک کردن در فضای باز، امکان وجود انواع الودگی ها و وجود حشرات موزی هم وجود دارد.اما در دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات صنعتی،محصول غذایی با سرعت و دقت بیشتر و با دمای کنترل شده وهمچنین در فضای کاملا بهداشتی خشک میشود.روش صنعتی علاوه بر سرعت بالا کیفیت بهتر را به ارمغان میاورد.

نکته :زمان خشک شدن مواد غذایی در روش صنعتی بین ۴ تا ۸ ساعت است.

۲-افزایش حجم خشک کردن میوه و سبزیجات

در روش سنتی سبزی و میوه در یک فضای مسطح همانند پشت بام یا زمین افتابگیر خشک میشود.در نتیجه نیاز به فضای با سطح زیاد و همچنین نیروی انسانی زیاد وجود دارد.اما استفاده از دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات فضای زیادی نیاز ندارد.

نکته:دستگاه خشک کن در کاهش نیروی انسانی و در نتیجه کاهش هزینه تولید بسیار ماثر است.

سبزی یا میوه در چند طبقه و در سینی های مخصوص قرار گرفته و در فضای بسته با سرعت خشک میشوند.استفاده از این روش علاوه بر افزایش سرعت،نیاز ما به داشتن فضای زیاد را از بین میبرد.

نکته:خشک کن امکان استفاده هر نوع میوه در هر فصلی را به ما میدهد.

۳-حرارت کنترل شده در دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

حرارت دستگاه خشک کن به راحتی قابل کنترل و برنامه ریزی است.در نتیجه با تنظیم پنل ان میتوان به راحتی میزان رطوبت گیری محصول نهایی را مشخص کرد.

کنترل دما در دستگاه خشک کن صنعتی

نکته:در دستگاه خشک کن حرارت به صورت کاملا یک نواخت در میان سینی ها خشک کن پخش شده و در نتیجه محصول غذایی را کاملا یک نواخت خشک کرده ، باعث تغییر رنگ میوه و سبزی نمیشود.

انواع خشک کن صنعتی البرز ماشین کرج

شرکت البرز ماشین کرج خشک کن سبزی و میوه جات را در دو مدل تک کابین و دو کابین ارائه میدهد.تفاوت این دو دستگاه در میزان حجم دریافتی محصول تازه است و از نظر امکانات و کارایی با یکدیگرهیچ تفاوتی ندارند.در نمونه تک کابین میزان دریافت محصول تازه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم است.در نمونه دو کابین این میزان به دو برابر افزایش پیدا میکند.

خرید دستگاه خشک کن دو کابین و تک کابین

نکاتی که در هر دستگاه خشک کن دیده نمیشود

۱-مشاوره رایگان و انلاین

شرکت البرز ماشین کرج قبل و بعد از خرید در مورد امکانات و راه اندازی محصولات خود مشاوره انلاین،تلفنی و یا حضوری میدهد.این امر درصد خطا را در تولید و راه اندازی خط تولید به میزان بسیار زیادی کاهش میدهد.

مشاوره تلفنی در خرید خشک کن میوه و سبزیجات

۲-گارانتی

گارانتی واقعی و طولانی مدت نشان دهنده اطمینان تولید کننده از کیفیت محصولات خود است.
کلیه محصولات البرز ماشین کرج ۱۸ ماه گارانتی کامل و ۱۵ سال خمات پس از فروش را به همراه دارد.

گارانتی در خرید

۳-بدنه ضد زنگ و عایق

بدنه دستگاه استیل یا گالوانیزه ضد زنگ بوده که با پشم سنگ عایق بندی شده است.در نتیجه میزان مصرف انرژی بسیار بهینه است.

بدنه ضد زنگ در دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات
نکاتی که در زمان خشک شدن میوه و سبزیجات ماثر است

۱-میزان رطوبت میوه و سبزیجات

هر چه قدر رطوبت میوه یا سبزی بیشتر باشد زمان خشک شدن افزایش پیدا میکند.

۲-ضخامت تکه های میوه جات

ضخامت تکه های میوه در زمان خشک شدن هم ماثر است.برای تکه تکه کردن با اندازه ها و ضخامت استاندارد میتوان از دستگاه اسلایسر البرز ماشین کرج استفاده کرد.

مطالعه کنید:خرید دستگاه اسلایسر/راهنمای کامل و لینک خرید

مشاغلی که به خشک کن میوه و سبزیجات نیاز دارند

۱-فروشندگان داروهای گیاهی و عطاری ها
۲-شرینی فروشی ها(خشک کردن انواع میوه جات)
۳-هتلها و رستورانها(خشک کردن انواع میوه و سبزیجات مازاد)
۴-اجیل فروشی ها(خشک کن میوه و سبزیجات برای رطوبت گیری انواع تخم گیاهان همانند پسته، بادام،…مورد استفاده قرار میگیرد)
۵-فروشندگان برنج(برنج تازه رطوبت بالایی دارد که شاید این مورد مشتری پسند نباشد.دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات رطوبت اضافی برنج را میگیرد)