خط تولید میوه خشک و سبزی خشک-راهنمای کامل خط تولیدمیوه خشک و چیپس میوه

خط تولید میوه خشک یکی از انواع خطوط تولیدی است که هم به صورت صنعتی و هم به صورت کارگاه خشک کن میوه خانگی  قابل راه اندازی است.در خط تولید میوه خشک و سبزی خشک، انواع چیپس میوه جات تولید میشود.

سرعت خشک شدن میوه و سبزیجات با میزان درجه حرارت محیط رابطه مستقیم دارد. به ازای هر ۱۰ درجه سانتیگرادی که به دما افزوده می شود سرعت خشک شدن سه برابر افزایش پیدا میکند.

میوه و سبزی خشک شده

اما باید در نظر داشت که افزایش حرارت و دمای بیش از حد، به بافت میوه و سبزی اسیب رسانده و محصول را از رنگ طبیعی خود خارج کرده و کیفیت نهایی را به شدت کاهش میدهد.در نتیجه اموزشهای اولیه برای راه اندازی خط تولید کارگاه خشک کن میوه کاملا احساس میشود.

در این مقاله روشهای اصولی و نحوه راه اندازی خط تولید کارگاه خشک کن میوه را به شما اموزش خواهیم داد.با ما همراه باشید…

تفاوت روش سنتی با کارگاه خشک کن میوه

درروش سنتی تکه های میوه و سبزیجات، زیرنور افتاب یا در فضایی با گردش هوای طبیعی قرار داده میشدند.در این روش زمان خشک شدن میوه و سبزیجات بسیار طولانی بود و امکان الوده شدن و وجود حشرات موذی هم وجود داشت.از طرفی نیاز به فضای زیادی داشت.اما در کارگاه خشک کن میوه و سبزیجات از کمترین فضا برای راه اندازی خط تولید استفاده شده و سرعت تولید بسیار بیشتر و بهتر از روش سنتی است.در نتیجه محصول نهایی یک دست تر بوده و کاملا بهداشتی است.

خط تولید خانگی، کارگاهی یا صنعتی؟

خط تولید خشک کن میوه و سبزیجات خانگی

در روش خانگی میتوان با استفاده از روشهای شستشو و تکه تکه کردن دستی مواد اولیه استفاده کرد .در نتیجه نیاز وجود بسیاری از دستگاههای مکانیزه از بین میرود.مهمترین دستگاههای مورد نیاز برای شروع تولید خانگی و یا حتی کارگاهی وجود یک دستگاه اسلایسر(ورقه یا خرد کن میوه و سبزیجات)ویک دستگاه خشک کن با کیفیت است.

نکته:جنس بدنه دستگاه خشک کن باید از فلز ضد زنگ بوده و به راحتی قابل شستشو و نضافت باشد.بدنه دستگاه هم باید عایق حرارت باشد.دستگاه اسلایسر هم باید کاملا ضد زنگ بوده و موتور قدرتمندی داشته باشد تا بتواند به راحتی انواع میوه جات را تکه تکه و ورقه کند.

 

خط تولید کارگاهی یا صنعتی

در این روش نیاز به دستگاههای متنوع تر و تخصص در تولید و راه اندازی خط تولید است.البته سرعت و حجم تولید در روش کارگاهی و مکانیزه بسیار بیشتر است.

دستگاههای مورد نیاز برای خط تولید صنعتی یا کارگاه خشک کن میوه دستگاه شستشوی سبزیجات-فروش دستگاه شستشوی سبزیجات-قیمت دستگاه شستشوی سبزیجات-فروش دستگاه شستشوی سبزیجات-نصب دستگاه شستشوی سبزیجات-دستگاه خشک کن میوه-فروش دستگاه خشک کن میوه-نصب دستگاه خشک کن میوه-خشککن تک کابین-فروش خشککن تک کابین-نصب خشککن تک کابین-

۱-دستگاه شستشوی میوه و سبزیجات:

به دو روش میتوان میوه و سبزیجات را شستشو داد…

۱-وان استیل

در این روش که به روش شستشوی دستی هم مشهور است،میوه و سبزیجات در یک وان استیل و به صورت دستی شستشو داده میشوند.

۲-دستگاه شستشوی اتوماتیک(بلانچر)

دستگاه بلانچر به صورت تمام اتوماتیک انواع میوه ،سیفی جات، سبزیجات،قارچ،سیب زمینی…راشستشو داده و اماده مرحله بعدی خط تولید خشک کن میوه و سبزیجات میکند.

دستگاه بلانچر خشک کن سبزی و میوه جات

مطالعه کنید:توضیحات کامل درمورد دستگاه بلانچر(لینک خرید)

۲-دستگاه نوار استیل اب کشی:

دستگاه نوار اب کشی البرز ماشین کرج با بدنه ۱۰۰%استیل، مخصوص ابکشی تمام اتوماتیک انواع میوه ها،سیفی جات،سبزی جات،سیب زمینی،قارچ…..است.

مطالعه کنید:دستگاه نوار استیل اب کشی(توضیحات کامل و لینک خرید)

۳-دستگاه هسته گیر:

در صورت استفاده از میوه جات هسته دار همانند سیب،هلو و الو…. یک دستگاه هسته گیر به خط تولید اضافه میشود.دستگاه هسته گیر البرز ماشین کرج از نوع پنوماتیک(بادی)بوده و هسته هر نوع میوه را به راحتی و سرعت زیاد از ان جدا میکند.

دستگاه هسته گیر در خط تولید خشک کن

مطالعه کنید:راهنمای کامل دستگاه هسته گیر همراه با لینک خرید

۴-دستگاه خرد کن:

در صورت استفاده از سبزی از دستگاه سبزی خرد کن بشقابی  و در صورت استفاده از انواع میوه و سیفی جات از دستگاه اسلایسر استفاده میشود.دستگاه اسلایسر و خرد کن بشقابی البرز ماشین کرج با بدنه کاملا استیل و امنیت بسیار بالا برای کاربر و در ظرفیتهای مختلف تولید میشود.

دستگاه اسلایسر و سبزی خرد کن در خط تولید خشک کن میوه

مطالعه کنید:دستگاه بلانچر البرز ماشین کرج(توضیحات و لینک خرید)

همچنین مطالعه کنید:راهنمای کامل نحوه کار کرد دستگاه سبزی خرد کن همراه با لینک خرید

۵-دستگاه خشک کن:

دستگاه خشک کن در دو مدل کابینی و تونلی تولید میشود…

۱-خشک کن کابینتی

در این روش محصولات  در قفسه های مخصوص دستگاه خشک کن میوه قرار میگیرند و با درجه حرارت و سرعت جریان هوا، رطوبت گیری می شوند.شرکت البرز ماشین کرج خشک کنهای خود را در دو مدل تک کابین و دو کابین به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

خرید دستگاه خشک کن دو کابین و تک کابین

بخوانید:دستگاه خشک کن تک کابین(توضیحات و لینک خرید)

همچنین بخوانید:دستگاه خشک کن دو کابین(توضیحات کامل و لینک خرید)

۲-خشک کن تونلی

در این روش به جای استفاده ازیک کابین با قفسه های طبقه ای،از یک  تونل طولانی همراه با یک غلتک ریلی استفاده می شود.دراین روش سرعت و حجم تولید به طور چشمگیری افزایش پیدا میکند.از طرفی امکان انتقال مواد اولیه به صورت مداوم و پیوسته وجود دارد. این روش  به فرایند کانتینوس هم مشهور است.

دستگاه خشک کن تونلی(کانتینیوز)

مطالعه کنید:دستگاه خشک کن دو کابین(توضیحات کامل و لینک خرید)

۶-دستگاه بالابرz

در این مرحله محصول غذایی خشک شده توسط بالابر z ،بدون دخالت دست و کاملا مکانیزه به مخزن دستگاه بسته بندی منتقل میشوند.

دستگاه بالابر z

بخوانید:نحوه کارکرد بالابر z(توضیحات کامل و لینک خرید)

۷-دستگاه بسته بندی

دراین مرحله محصول غذایی در مخزن دستگاه بسته بندی ریخته شده و با توجه به تنظیمات اپراتور دستگاه، در حجم و وزنهای متفاوت بسته بندی میشود.شرکت البرز ماشین کرج دستگاههای بسته بندی خود را در سه ظرفیت تک توزین انالوگ،دوتوزین و چهار توزین به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

دستگاه بسته بندی

بخوانید:دستگاه بسته بندی تک توزین انالوگ(توضیحات)

همچنین بخوانید:دستگاه بسته بندی دو توزین (توضیحات کامل و لینک خرید)

مطالعه کنید:دستگاه بسته بندی چهار توزین(توضیحات کامل و لینک خرید)

۸-دستگاه نوار نقاله جلوی بسته بندی

در مرحله اخر محصول بسته بندی شده بر روی نوار نقاله بسته بندی قرار گرفته و بسته بندی نهایی میشود.تبریک میگویم ..محصول شما اماده فروش است.

دستگاه نوار نقاله جلوی بسته بندی

مطالعه کنید:توضیحات خرید نوار نقاله جلوی بسته بندی

زمان خشک شدن انواع میوه ها چقدر است؟

زمان خشک کردن انواع میوه به موارد زیادی بستگی دارد…

نوع میوه
تهیه مقدمات
اندازه میوه
کمیت میوه

نکته:ارقام ذکر شده  تقریبی بوده و با توجه به نوع میوه و سبزی  میتواند متفاوت باشد.به طور مثل زمان خشک شدن تکه های میوه سیب و گلابی با هم متفاوت است.حتی اگر قطر و اندازه تکه های میوه یکسان باشد.با یک بار خشک کردن یک محصول خاص،زمان تقریبی ان به دست میاید.

نکته ۲:رطوبت مواد اولیه و محصول نهایی بسیار مهم است.برای مواد خام ( میوه های تر ) رسیده بودن و مقدار آبی که باید تبخیر شود مهم بوده و در محصول نهایی ، خواص و عمر مفید آن هم تاثیر گزار است.

نکته ۳:برای هر محصول نهایی، رطوبت مطلوبی تعریف میشود.رطوبت به خواص خوردنی ، عمر مفید و خواسته مشتریان بستگی دارد.

حداکثر مقدار رطوبت طبق قوانین غذایی اروپا 

زردآلو : ۲۵%

آجیل : ۲۵%

سیب : ۲۰%

کشمش : ۱۷%

گلابی : ۲۲%

موز : ۲۴%

و غیره

تمام مراحل در کل فرآیند خشک شدن ، باید کارآمد و قابل کنترل باشد. از جمله مواردی که باید کنترل شود بهداشت است.تولید کننده  باید یک مسیر منطقی را در فرایند تولید طی کند به طوری که جابه جایی محصولات به حداقل برسد.

قیمت  ماشین آلات خط تولید میوه خشک

جهت دریافت لیست قیمت انواع ماشین آلات خط تولید چیپس میوه با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید و یا به شماره موبایل ذیل در تلگرام پیغام دهید.

[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”i”]

۰۹۱۰۱۸۵۷۴۹

۰۹۱۰۱۸۵۷۴۹۸

۰۲۶۳۴۷۲۲۹۰۲

۰۲۶۳۴۷۲۲۹۰۳

۰۲۶۳۴۷۲۲۹۰۴

 فکر می کنید برای راه اندازی خط تولید میوه خشک چه فصلی مناسب است؟
چقدر زمان برای راه اندازی خط تولید چیپس میوه نیاز دارید؟

توصیه میشود برای از بین بردن شک و تردید در راه اندازی کسب و کار خود  به بازارهای مصرف بروید. همان بازارهایی که مشابه محصول شما به فروش می رسانند. با فروشنده ها صحبت کنید. با مشتریان این محصولات نیز به گفتگو بنشینید.

از تجربه های فروش فروشندگان استفاده کنید و با قیمت ها آشنا شوید از نحوه تعریف و معرفی محصول توسط فروشنده ها آگاهی کسب کنید. البته قبل از هر چیز یک دفترچه یادداشت بردارید. و همه دیده ها و شنیده ها را یادداشت کنید.

با مصرف کنندگان محصول مورد نظرتون صحبت کنید و از خواسته های انها ایده بگیرید. از هزینه ای که برای خرید محصول کنار می گذارند بپرسید و اینکه چقدر طالب آن محصول هستند.

سرمایه اولیه خودتون رو در نظر بگیرید

هزینه تمام شده مواد اولیه شما و دستگاه های مورد نیاز و همچنین مکان مورد نظر برای راه اندازی کسب و کاررا در نظر گرفته اید؟

اگر در ماه اول به سود دهی نرسید آیا توان مقابله و ایستادگی را از لحاظ مالی خواهید داشت؟ 

 چطور می خواهید محصوتان را معرفی کنید ؟ با روش بازاریابی روز آشناهستید؟؟؟ بازاریابی اینترنتی ، شبکه های اجتماعی و …

بازاریابی سنتی چطور؟؟؟ باید با تمامی اینها آشنا باشید و اگر هم آشنا نیستید از کسانی که در این زمینه تجربه دارند استفاده کنید.

کلام اخر(زمان)

این نکته مهمی است ، بعضی ها فکر می کنند حالا که از تابستان فصل پر میوه خارج شدیم، برای راه اندازی کسب و کاری مانند میوه خشک باید تا سال دیگه صبر کرد !!! حتی یک روز را از دست ندهید.

و با خیال راحت با ۱۰ قدم جلوتر از کسانی که دائماً تردید در راه اندازی کسب و کار دارند به استقبال یک شغل پر درآمد بروید.

🌺🌺🌺🌺🌺  

در صورت تمایل به دریافت اخرین اخبار از محصولات جدید شرکت البرز ماشین کرج درکانال تلگرام ما عضو شوید👇👇👇👇

https://t.me/amkco